Pościel z adamaszku i flaneli – którą wybrać?

Ostatnimi czasy zastanawiasz się, jakąś pościel wybrać? Nie możesz stwierdzić, czy lepsza będzie pościel z adamaszku, czy pościel flanelowa? Musisz w takim razie poznać obydwa rodzaje – na pewno ułatwi Ci to decyzję. Czytając dalej dowiesz się, która z wymienionych pościeli sprawdzi się lepiej w Twoim łóżku!

Pościel jest niesamowicie ważnym elementem życia każdego człowieka, choć może się to wydawać nieprawdopodobne. Jednak przez fakt, że każda osoba spędza w łóżku około jedną trzecią część życia, zaczyna to nabierać już sensu. Na rynku można znaleźć setki tysięcy modeli pościeli, jednak trzeba zawsze zachować uwagę i spokój, ponieważ zazwyczaj pościel jest produktem, który służy przez lata. Przez to również warto poznać specyfikacje poszczególnych materiałów.

Czym jest pościel z adamaszku?

Sama nazwa adamaszek wywodzi się z nazwy miasta Damaszek, który swego czasu był bardzo ważnym punktem handlowym – zasadniczo całej Europy. Pościel z adamaszku wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznymi dla siebie zdobieniami, które są możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich technik tkackich. Nie bez powodu pościel z adamaszku jest spotykana w hotelach, czyli miejscach, gdzie dba się nie tylko o jakość, ale także wygląd. Eleganckie wykończenie nie jest jednak wszystkim, ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały, a co więcej – świetnie trzyma temperaturę, jednocześnie będąc tkaniną lekką i zwiewną.

Pościel z adamaszku posiada także właściwości antystatyczne, czyli poleca się jej stosowanie na przykład osobom chorym na astmę, a także wszystkim uczulonym na kurz. Warto dodać, że zależnie od gramatury materiału, adamaszek będzie dobry zarówno na letnie noce, jak i te zimowe.

Czym jest pościel z flaneli?

Pościel flanelowa ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Najczęściej pościel z flaneli jest kupowana zimą, ponieważ niska temperatura nie będzie przeszkodą dla tego rodzaju materiału. Wykonuje się go z luźno przędzonego włókna w sposób pionowo-poziomy lub skośny. Warto wiedzieć, że przed zakupem należy sprawdzić gramaturę materiału. Im jest ona większa, tym bardziej pościel z flaneli będzie gładka. Najistotniejszą cechą tego rodzaju produktu jest przede wszystkim wrażenie, że pościel posiada delikatnie puchową warstwę przy powierzchni. Dzięki tej cesze pościel z flaneli jest nie tylko bardzo przyjemna w dotyku, ale także doskonale trzyma ciepło. Co więcej, flanela jest także bardzo trwała, a więc nawet po latach można cieszyć się jej nienaruszonymi właściwościami.

Podsumowanie

Jeżeli cenisz sobie najwyższej jakości wzornictwo, luksus i możliwość stosowania w dowolnej porze roku – wybierz pościel z adamaszku. Jeżeli jednak chcesz przede wszystkim ogrzać swoje zmarznięte ciało w zimie – pościel z flaneli sprawdzi się lepiej.