Najlepsze pościele bawełniane – ranking

Pościel bawełniana to bardzo częsty wybór osób urządzających swoją sypialnię. Nie można się za bardzo temu dziwić – bawełna pozwala na stworzenie bardzo dobrego materiału – miękkiego, przewiewnego, a także izolującego temperaturę. Jednakże wybór może być utrudniony, ponieważ jeden rodzaj włókna pozwala na wykonanie wielu materiałów. Czym poszczególne z nich różnią się od siebie?

Wybór pościeli jest wbrew pozorom bardzo istotny. Dlaczego? Należy zdać sobie sprawę z tego, że człowiek spędza około jedną trzecią część swojego życia śpiąc, a więc w łóżku. Do tego można doliczyć czas spędzony na czytanie książki wieczorem, rano itd. Innymi słowy, człowiek ma kontakt z pościelą przez tak wiele czasu, że nie można tego bagatelizować – źle dobrana bowiem, może źle wpływać na sen, a więc i całokształt ludzkiego życia, ponieważ organizm najwięcej odpoczywa i najbardziej się regeneruje właśnie podczas snu.

Bawełna jest znana ludzkości od zarania dziejów, a przynajmniej od 12 tysięcy lat przed naszą erą. Tkaniny z tego surowca były znane w starożytnym Egipcie. Co więcej, również w Meksyku znaleziono szczątki tkaniny bawełnianej, której powstanie określa się na 7 tysięcy lat przed naszą erą.

Jaka pościel bawełniana sprawdzi się najlepiej? Zobacz nasz ranking!

numeracja

Miejsce 4. – ŻAKARD

Ta tkanina na pewno będzie stanowiła niesamowitą ozdobę sypialni, ponieważ cechuje się wysokim połyskiem, a także bogatymi wzorami, które niejednego estetę skłonią do zachwytu. Co więcej, jej kolor może się zmieniać zależnie od kąta padającego światła. Pościel żakardowa często posiada złocone zdobienia, przez co zyskuje miano bardzo eleganckiej. Materiał ten jest przyjemny w dotyku – jednak i tak wszystko zależy od konkretnego modelu, ponieważ pościel żakardowa to po prostu pościel o licznych i bogatych wzorach.

Miejsce 3. – PERKAL

Perkal to rodzaj techniki tkackiej. Pościel wykonana w ten sposób posiada niesamowicie gładką strukturę. Co więcej, ciasny splot sprawia, że materiał będzie się bardzo łatwo czyściło. Mało tego, bawełna perkalowa jest prosta w przypadku obróbki – łatwo się ją barwi. Prosto umieszcza się także na niej nadruki. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że kupowana przez Ciebie pościel powinna przede wszystkim być wykonana w stu procentach z naturalnej bawełny. Inaczej może się okazać, że produkt będzie się znacznie miął. Perkal najlepiej sprawdzi się na letnie noce, ponieważ jest chłodny w dotyku.

Miejsce 2. – SATYNA

Satyna również jest techniką tkacką. Pościel bawełniana satynowa charakteryzuje się przede wszystkim wysokim połyskiem, który jest doceniany na całym świecie. To elegancka propozycja do każdej sypialni. Przędza zwykle jest tkana blisko siebie, czego efektem jest uzyskanie gładkiej tkaniny. Satyna jest doceniana również przez działanie na skórę! Nie mnie się, dzięki czemu po obudzeniu posiadamy na twarzy wielkiego odcisku poduszki. Co więcej, pościel z bawełny satynowej jest także dobra na włosy – nie będą się plątały.

Miejsce 1. BAWEŁNA EGIPSKA

Pościel z bawełny egipskiej jest świetnym wyborem, ponieważ wykonane z tego gatunku tkaniny są niesamowicie odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne – stąd popularność bawełny egipskiej w hotelach, gdzie częstotliwość prania i użytkowania mogą inną pościel szybko zniszczyć. Bawełna egipska nie bez powodu nazywana jest najlepszą bawełną na świecie. Jest ona zbierana ręcznie – dzięki temu włókno nie zniszczy się tak, jak w przypadku maszynowego zbierania. Pościel z egipskiej bawełny jest wykonana z cienkich nici, dzięki czemu struktura materiału jest niesamowicie gładka. Trzeba wspomnieć, że te pościele są polecane szczególnie osobom, które posiadają problemy ze snem. Materiał świetnie „oddycha”, przez co każdy może liczyć na komfortowy sen. Na koniec można dodać, że włókna bawełny egipskiej dobrze chłoną barwnik, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawe wersje kolorystyczne – a poza tym nawet po latach użytkowania pościel z egipskiej bawełny zachowa swoje kolory i właściwości.

Wiesz już jaka pościel będzie dla Ciebie najlepsza? Zamów już dziś na stronie posciel.biz!